18 maja, 2024

Byt zbiorowy

Nieruchomości i budownictwo

Kukurydza paszowa – rodzaje, właściwości oraz zastosowanie

Na rynku znajdziemy wiele zróżnicowanych rozwiązań paszowych. Tak duży wybór może w pewien sposób utrudnić nam dobranie właściwego wariantu. Na szczęście sprawę można sobie nieco ułatwić. W tym celu dobrze będzie zapoznać się z podstawowymi informacjami o najpopularniejszych typach pasz. W tym artykule przybliżamy rozwiązania z kukurydzy niemodyfikowane genetycznie.

Kukurydza paszowa gnieciona i śrutowana bez GMO – co musisz wiedzieć na jej temat?

Nie ma wątpliwości, że ziarno kukurydzy dość często pojawia się w rozwiązaniach paszowych. Hodowcy zwracają uwagę na to, że jest to pokarm lekkostrawny. Ma też wysoką wartość energetyczną, zwłaszcza jeśli zestawimy go z innymi zbożami, wykorzystywanymi jako pasza. Kukurydza może występować pod różnymi postaciami. Spotkamy się z takimi wariantami jak:

  1. kukurydza paszowa gnieciona bez GMO
  2. kukurydza paszowa śrutowana bez GMO
  3. kukurydza paszowa śrutowana
  4. kukurydza w balotach
  5. DDGS kukurydziany granulowany bez GMO.

Gniecione ziarno kukurydzy i inne rozwiązania paszowe – czego możemy się spodziewać po wysokiej jakości produktach kukurydzianych?

W tego typu wariantach paszy znajdziemy m.in. tłuszcz kukurydziany, który jest cennym źródłem witaminy E. Istotnym składnikiem, który skłania do zakupu produktu, są lekkostrawne węglowodany. Zalety wyrobu sprawiają, że kukurydza paszowa bez GMO jest polecana kurom. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby taki produkt wykorzystać także w żywieniu trzody chlewnej. Przed zakupem produktu zawsze upewnijmy się, jakie wskazówki w tym zakresie poleca producent.

Jeśli chcemy mieć pewność, że nasz wybór padł na rozwiązanie warte uwagi i godne zaufania, warto skupić się jedynie na sprawdzonych sklepach. Kukurydzę paszową śrutowaną, gniecioną, w balotach oraz DDGS kukurydziany granulowany bez GMO oferuje m.in. agrovet.com.pl. Wyroby wyróżniają się łatwą przyswajalnością oraz wysoką zawartością substancji odżywczych.