16 kwietnia, 2024

Byt zbiorowy

Nieruchomości i budownictwo

Jak niszczyć dokumenty firmowe?

Wybór metody, której użyjemy, by przeprowadzić niszczenie dokumentacji w Warszawie, ma duży wpływ na bezpieczeństwo danych. Niszczarki dość często nie chronią ich wystarczająco, bo ze ścinków nadal można odzyskać informacje. Stuprocentową pewność daje profesjonalne niszczenie dokumentów.

Czy rzeczywiście warto nawiązać współpracę z firmą oferującą utylizację akt?

Jak przed każdą decyzją, tak i tutaj należy rozważyć, czy dane rozwiązanie jest rzeczywiście opłacalne. Czasem może wydawać się, że samodzielne niszczenie dokumentów w Warszawie jest tańszą opcją. Musimy wziąć pod uwagę jednak:

  1. czas, jaki muszą poświęcić na zadanie pracownicy;
  2. ewentualne koszty, jakie będziemy musieli ponieść, jeśli nie zadbamy o to, by było to niszczenie dokumentów zgodne z RODO.

Po takiej analizie może się okazać, że w rzeczywistości profesjonalne niszczenie dokumentacji opłaca się bardziej niż odciąganie pracowników od obowiązków i ryzykowanie wyciekiem danych.

Jakie warianty mamy do wyboru? Elastyczne niszczenie dokumentów zgodne z RODO w Warszawie

Specjaliści, tacy jak np. EkoAkta, starają się zapewnić swoim klientom różnorodne opcje. Wyróżnić więc możemy standardowe niszczenie dokumentów oraz mobilne niszczenie dokumentów. W obu przypadkach możemy liczyć na atrakcyjny cennik.
Pierwsza opcja polega na odebraniu dokumentacji od klienta i przetransportowaniu jej do instalacji niszczącej z pomocą systemu bezpiecznych pojemników. Z kolei mobilne niszczenie dokumentów oznacza utylizację akt w instalacji znajdującej się w pojeździe, podstawionym pod siedzibę klienta. Co ciekawe, osoba wyznaczona przez firmę klienta może obserwować ten proces. Następnie ścinki są wywożone do zewnętrznego obiektu, gdzie zostają poddane dalszemu przetworzeniu. W obu przypadkach możemy spodziewać się sprawnego działania, zachowania procedur bezpieczeństwa oraz wystawienia oficjalnego certyfikatu zniszczenia akt.