22 lutego, 2024

Byt zbiorowy

Nieruchomości i budownictwo

Meble francuskie, czyli jak przenieść styl francuski do swojego domu

Francuski styl ma fanów i fanki na całym świecie. Mowa nie tylko o modzie, ale też o sposobie aranżacji przestrzeni. Czym wyróżniają się ogrodowe meble francuskie i w jakich przestrzeniach idealnie się sprawdzą? Sprawdź odpowiedzi na te pytania.

Meble w stylu francuskim – celebracja wspólnie spędzanego czasu

Urocze kawiarenki i restauracje, przed którymi rozciągają się całe rzędy stolików i krzeseł? Wiele osób, gdy wyobraża sobie stylowe meble francuskie ogrodowe, ma w głowie właśnie taki obraz. Trudno w końcu podczas spaceru centrum Paryża nie natknąć się na takie urocze miejsca, pozwalające na wypicie kawy, zjedzenie posiłku i porozmawianie z innymi.

Ale jak osiągnąć taki charakterystyczny efekt, który dobrze znamy z filmów i z wakacji? Grunt to znaleźć solidnego dystrybutora, zapewniającego wysokiej jakości meble francuskie. Estetyczne, stylowe i wytrzymałe rozwiązania oferuje m.in. Hagea.

Krzesła, stoliki, ławki – meble w stylu francuskim do twojego ogrodu

Żeby cieszyć się przepięknie zaaranżowaną przestrzenią, wcale nie musimy sięgać po ciężkie i niepraktyczne rozwiązania. Ciekawą propozycją będą warianty, które swoją stylistyką nawiązują do klasycznych mebli drewnianych. W ten sposób zaprojektowano takie francuskie meble, jak np. krzesła, w których wykorzystano stylizowane oparcie i siedzisko stylizowane na ratanowe.

Wybierając rozwiązania na zewnątrz, nie możemy skupiać się jednak jedynie na ich wyglądzie. Postawmy na opcje:

  • odporne na rdzę;
  • odporne na uszkodzenia mechaniczne;
  • lekkie;
  • świetnie znoszące promieniowanie UV oraz inne niesprzyjające warunki atmosferyczne, które z czasem mogłyby osłabić wytrzymałość mebla i negatywnie wpłynąć na jego wygląd.

Takie kryteria mogą spełniać także dobrej jakości opcje stalowe, malowane proszkowo. Przepięknie prezentują się szczególnie z ozdobnymi poduszkami. Aby mieć pewność, że sięgamy po solidny produkt, sprawdźmy, czy wybrane przez nas meble francuskie posiadają wymagane certyfikaty.