Jak powinno przebiegać klejenie wykładzin? Przede wszystkim ceniona jest skuteczność i sprawność działania. To zrozumiałe więc, że poszukujemy produktów, które są nam w stanie zapewnić taki efekt i jednocześnie odznaczają się wydajnością. Dziś sprawdzamy kleje do wykładzin, analizując ich rodzaje oraz zastosowanie.
Klej do wykładzin w aerozolu
Ze względu na łatwość zastosowania, dużą popularnością cieszą się kleje aerozolowe. Na rynku znajdziemy m.in. warianty wyposażone w system nanoszenia ze zbiorników ciśnieniowych. Taki sposób aplikacji znacznie ułatwia realizację zadania, gdy klejem trzeba pokryć większą powierzchnię. Przyspieszenie czasu wykonania pracy to tylko jedna z zalet tego typu produktów. Dobrej jakości klej do wykładzin aerozolowy wyróżnia się także wydajnością.
Nie tylko do wykładzin – gdzie jeszcze możemy zastosować specjalistyczne kleje?
Produkty, które można wykorzystać do różnych zastosowań, są bardzo pozytywnie odbierane przez klientów, szczególnie jeśli wykonujemy naprawy na własną rękę, np. w domu. Również eksperci docenią szerokie zastosowanie, oferowane przez współczesne warianty. Przykładowo produkty z linii SPRAY-KON sprawdzą się także do klejenia
- paneli PCV;
- membran dachowych;
- wygłuszeń akustycznych;
- wełny mineralnej.
Klej do wykładzin – system nanoszenia za pomocą pistoletu
Aplikacja pistoletem wybierana jest, gdy klej do wykładzin nanoszony jest bezpośrednio z kanistrów ciśnieniowych. Wariant gwarantuje dużą kontrolę podczas nanoszenia, dzięki czemu możemy zyskać pewność, że zadanie jest wykonane naprawdę precyzyjnie. Uniknąć można też niepotrzebnych strat preparatu, bo zużywamy go dokładnie tyle, ile potrzeba. Tu również należy wspomnieć o dużej uniwersalności klejów nanoszonych pistoletem.
Warto po nie sięgnąć np. jeśli planujemy klejenie materiałów drewnopodobnych, laminatów, szkła, metali oraz, oczywiście, wykładzin dywanowych. Zróżnicowane produkty do klejenia różnych materiałów i z wykorzystaniem funkcjonalnych systemów nanoszenia oferuje m.in. 4Technik.
Więcej
Okna drewniane na zamówienie – dlaczego warto je wybrać?
Jak można poprawić codzienne funkcjonowanie firmy faktoringowej w obliczu nowych zadań?
Montaż telewizji dozorowej – o czym należy pamiętać?