15 kwietnia, 2024

Byt zbiorowy

Nieruchomości i budownictwo

frezowane fronty meblowe

Na czym polega metoda frezowania frontów meblowych?

Fronty meblowe wykonuje się z różnych materiałów. Producenci wykorzystują w tym celu m.in. płytę wiórową, sklejkę, HPL i drewno. Jednym z popularniejszych rozwiązań jest płyta MDF.

Na czym polega frezowanie?

W ten sposób określa się działania, podczas których narzędzie, zwane frezarką ścina warstwę materiału w taki sposób, by możliwe było osiągnięcie pożądanego efektu. Frezowanie takich wyrobów jak fronty meblowe często wiąże się z wykorzystaniem technologii CNC – Computerized Numerical Control. Metoda pozwala na precyzyjne oddanie szczegółów projektu. Frezowanie CNC drewna i płyt MDF z pomocą tego nowoczesnego sposobu obróbki to szansa na wykonywanie elementów o dużym poziomie złożoności.

Fronty MDF frezowanie – jakie efekty możemy osiągnąć?

Wszystko zależy od tego, jakim sprzętem dysponujemy. Profesjonalne firmy, takie jak np. stolarnia w Pruszkowie wytnijwymaluj.pl, dzięki profesjonalnemu wyposażeniu może zapewnić swoim odbiorcom dopracowany efekt i detale, zachwycające precyzyjnym wykonaniem.

Warto wiedzieć, że frezowanie w płycie MDF to tylko jedna z dostępnych opcji. Frezowanie mebli może oznaczać także działania wykonane w drewnie. Nie da się jednak ukryć, że to właśnie w MDF frezowane fronty meblowe wyróżniają się spektakularnym efektem. Wszystko dlatego, że ten materiał jest niezwykle wdzięczny w obróbce, co zawdzięcza swojej strukturze.

Frezowanie CNC drewna i płyt MDF – jak przebiega?

Do takich projektów wykorzystuje się specjalny ploter. Im większe jest jego pole robocze, tym większy może być wymiar realizowanego frontu. Firma, która dysponuje takim rozwiązaniem, może też szybciej przeprowadzić obróbkę, bo znika potrzeba łączenia dużych elementów.

Współpraca ze specjalistami zaczyna się od wyceny projektu, Następnie eksperci:

  • udzielą nam informacje o tym, na jakie efekty pozwala frezowanie we frontach meblowych;
  • przybliżą cały proces;
  • odpowiedzą na nurtujące nas pytania.