30 listopada, 2023

Byt zbiorowy

Nieruchomości i budownictwo

Kto i kiedy powinien zwrócić się po pomoc w kwestii cyberbezpieczeństwa?

Dbanie o bezpieczeństwo informacji powinno być priorytetowo traktowane przez przedsiębiorstwa oraz pojedynczych użytkowników internetu. Zaniedbania na tym polu mogą przynieść bardzo poważne konsekwencje, doprowadzając nawet do upadku firmy. Kiedy warto zgłosić się po profesjonalną pomoc?

Cyberbezpieczeństwo IT – czy zagrożenie dotyczy także ciebie?

Obecnie działania z zakresu cyberbezpieczeństwa w dużej mierze skupiają się na podmiotach publicznych i biznesie. W praktyce jednak każdy z nas powinien wiedzieć, co to jest cyberbezpieczeństwo IT i jak zwiększyć swoją ochronę w sieci. Ataki hakerskie nie muszą być przecież spektakularne i wyróżniać się ogromnym zasięgiem. Wystarczy chociażby zwrócić uwagę na phishing, na który narażony jest każdy i każda z nas. Wystarczy bowiem, że otworzymy podejrzanego e-maila i klikniemy w przesłany link. Fałszywe wiadomości mogą mieć także formę sms-ów.

Security information – jak zapewnić sobie bezpieczeństwo?

Firmy i podmioty publiczne mogą skorzystać z profesjonalnej pomocy Centrów Operacji Bezpieczeństwa. Security Operation Center wykorzystują m.in.:

  1. sprawdzone procedury;
  2. narzędzia i zaawansowane technologie, pozwalające na szybkie wykrywanie ewentualnych zagrożeń.

Specjaliści, którzy działają w tej branży muszą dysponować wiedzą, potwierdzoną certyfikatami i eksperckimi kursami. Dzięki swojemu doświadczeniu z zakresu Security Information, mogą np. skutecznie monitorować sieci, przeprowadzać analizę zagrożeń, dbać o właściwą ochronę antywirusową oraz opracowywać procedury indywidualnie dopasowane do potrzeb konkretnego klienta. Istotną praktyką, przeciwdziałającą poważnym konsekwencjom ataku jest też rzetelne wyszkolenie osób zatrudnionych w przedsiębiorstwie. Na takim przygotowaniu zyska każda firma, niezależnie od branży, w której działa. Więcej o aktualnych zagadnieniach związanych z Security Operation Center przeczytać można na stronie securitybeztabu.pl.