Anioły Kabały - Mumiah (72)
Imię Anioła: Mumiah
Należy do Chóru: Anioły


Czas panowania:
Dzień (Anioł Słoneczny): 8 stycznia (Koziorożec: 17/18°), 20 marca (Ryby: 29/30°), 2 czerwca (Bliźnięta: 11/12°), 16 sierpnia w godz. 12:01-24.00 (Lew: 23/24°), 17 sierpnia (Lew: 23/24°), 29 października (Skorpion 5/6°)

5 dni (Anioł Wcieleniowy): 16.03 - 20.03 (Ryby: 25°- 29°59')
Czas (Anioł Godzinowy): 23:41 - 24:00

Odpowiada karcie Tarota: Dziewiątka Pentakli

Związek z planetami:
Planety : Księżyc / Księżyc

Kwintesencja: Odczuwać z łagodnością

Charakterystyka ogólna Anioła:

Anioł Lekarz, Ukończenie wszelkiej rzeczy, Omega, Odrodzenie

Mumiah jest obdarzony przydomkiem "Omega - Koniec Wszelkiej Rzeczy". Jako Regent Sefiry Yesod przebudza nas na jakości księżycowe powodując odczuwanie otaczającego świata w bardziej świadomy sposób. Daje możliwość odrodzenia się na nowym poziomie świadomości. Jest położnikiem Duszy - tym, który po każdej śmierci inicjacyjnej pomaga nam narodzić się do nowego sposobu bycia. Połączony z naturą, źródłami, rzekami, jeziorami, morzami i wszystkimi Devami Wody. Jako Anioł Opiekun ma moc spełniania, realizowania każdego przedsięwzięcia. Działa bez umiaru. Udziela daru uzdrawiania poprzez wykorzystanie nadprzyrodzonych sil i sprawczej mocy Boga. Zwraca jednak uwagę na zasadę Hipokratesa, mówiącą by pomagać, a nie szkodzić. Pomaga w rozwinięciu jasnowidzenia i jasno słyszenia, dzięki czemu zyskuje się między innymi możliwość wglądu w chore organy i dostrzeżenia przyczyny choroby. Jako Anioł Godzinowy prosi o przebudzenie naszych zmysłów duchowych, byśmy mogli widzieć niewidzialne i słyszeć niesłyszalne. Wymaga pracy nad intuicją, wrażliwością i jasnością naszego widzenia wewnętrznego. Może pomóc, byśmy nie brali miraży niskiego astralu za rzeczywiste i, w sposób bardziej ogólny, pomaga pracować nad naszymi wodami wewnętrznymi tak, by oczyszczać lustro naszej świadomości. Ułatwia kontakt z duchami przyrody a zwłaszcza z Ondynami. Urodzeni w dniach panowania Mumiaha mają wielkie zalety, które wyrażają poprzez siłę i energię swojego Anioła. Ekspresywni, nie potrafią zachować dyskrecji, aktywni i entuzjastyczni. Są przykładem równowagi pomiędzy wyobraźnią a przyziemnością. Skutecznie realizują podjęte plany, wytrwali w zamiarach. Wydajni, witalni, łagodni. Sława oczekuje ich w medycynie, ale i na innych polach także odkryją szczęście. Jako Anioł Lekarz, charakteryzujący się podwójną księżycową energią, pomaga we wszystkich chorobach dotyczących płynów w ciele, czy to będzie krew czy też limfa.

W negatywnym aspekcie rządzi zrozpaczonymi i samobójcami. Opieką otaczanych, którzy nienawidzą swojego życia i dnia. w którym się urodzili.

Blaski i cienie dywinacji:

(blaski dotyczą aspektów pozytywnych a cienie negatywnych)

Mumiah, Odrodzenie, Drugie narodziny, zwraca uwagę na ogromne doświadczenie życiowe osoby konsultowanej. Koniec starego, początek nowego we wszystkim, co z sobą przynosi: zmiana miłości, pracy, ideologii, miasta, otoczenia, wszystkiego!!! Odnowa. Odrodzenie. Pojawienie się tych osób zapowiada koniec cyklu. Specjalista od zmian, w fizyce, w chemii. Sława medyczna. Wielki przyjaciel chorych i potrzebujących. Wszystko, co dana osoba zacznie, doprowadzi do końca. Długie życie, potrzebne i pełne realizacji. Powinieneś przygotować przyszłość zupełnie inną od teraźniejszości. Osoba konsultowana powinna się oczyścić, przejść na dietę. Głodówka. Nowe energie wytrysną w tobie i musisz mieć ciało czyste, tak, by mogły w nim krążyć, bezpiecznie dla ciebie.
W cieniach ostrzega przed samobójstwem, desperacją. Droga zatracenia, ścieżka bez wyjścia. Śmierć w przypadku choroby. Strata pracy, partnera, przyjaciół, klęska interesu. Wszystko, czego się dotknie, zawali się. Zwiastun nieszczęścia, jego wpływ prowadzi do ruiny. Śmierć Zniknięcie. Różnorodna dezintegracja Wszystko wykrusza się: firmy, narody. Konieczność przystosowania się do nowych warunków. Rozpad przedsiębiorstw, spółek, miłości, przyjaźni, idei i uczuć.