Co i jak.. Geoecja i przyzywanie. Demonologia ogólnie - Strona 5
Close
Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 3 4 5
Pokaż wyniki od 41 do 42 z 42

9
    0
    4

Co i jak.. Geoecja i przyzywanie. Demonologia ogólnie

Witam, w tym temacie postanowiłem zerwać z obecną tajemnicą na temat demonologii. W późniejszym temacie zajmę się angenologią.
    Za pewne każdy z Was, którzy wejdą na ten dział chodź by zerknęli na geocję. To zacznę od początku.

GOETIA jest systemem magicznym, opierającym się na przyzywaniu duchów i demonów z piekła i świata astralnego, lecz nie tylko mimo, że moje doświadczenia w tym temacie są małe jesteśmy w stanie nawet trochę poszaleć w tym temacie. Tradycja ta jest bardzo stara, wywodzi się prawdopodobnie od króla Salomona, któremu ktoś dał władzę przyzywania i kontroli demonów. Wzmianki na ten temat znajdziemy w księgach i legendach żydowskich, jednak że, sama Biblia na ten temat milczy. Pewnie dlatego, że Salomon nie jest i nie będzie mile widziany w Biblii.

Dam tu trochę utrudnienia, ponieważ nie może być zbyt łatwo.
    Ogólnie jest kilka metod wzywania duchów i demonów. Ja zapodam "książkową" wiedzę jaką nagromadziłem, ale nie pełną.
    Sam Salomon prawdopodobnie jest autorem tych sposobów. Natomiast nie omieszkam napisać, że na pewno jest to zaktualizowany sposób. Napisał on kilka ksiąg.
    Jedną z nich jest „Goecja”, I księga Lemegtonu, zwana Mniejszym Kluczem Salomona.

Gdy chcemy przyzwać konkretnego ducha trzeba spełnić kilka warunków, oczywiście, że to zależy od konkretnych predyspozycji, natomiast dla początkujących zaleca się trzymanie ścisłych reguł. Rytuał musi być odprawiany w konkretnym miejscu i czasie natomiast ważne jest, aby się przygotować do tego mentalnie, żeby nie paść ofiarną przyzwanego byta. Ponad to musi znać historie przyzywanego demona, oraz w większości przypadków, mieć jego znak na ciele (znaki znajdują się w internecie). Ponieważ wówczas jest łatwiej, "demonik czuje się doceniony".

Theurgia Goetia to druga księga Lemegetonu, zawiera opis 31 powietrznych duchów, dobrych i złych. Mogą spełnić życzenia pana, za pomocą czterech żywiołów: powietrza, wody, ognia i ziemi. Natomiast

Triskel to również bardzo stary symbol, choć z innego kręgu kulturowego, bo z mitologii celtyckiej, w której symbolizował świat trzech żywiołów (Celtowie znali nie cztery żywioły, jak my, lecz trzy - Morze, Niebo i Ziemia) i trzech wymiarów. Dlatego jest też odpowiednik do kręgu Salomona.

Trzecią częścią Lemegetonu jest Sztuka Paulińska. Zgodnie z legendą odkrył ją Apostoł Paweł. Odnosi się do sposobu sprowadzania aniołów. Czyli Angelologia.
    Tutaj możemy stwierdzić, że możliwe, iż postać boska istnieje.

Czwartą częścią Lemegetonu jest Sztuka Almadela . Mówi o tym, jak zrobić Almadel (woskową tablicę z wyrytymi na niej ochronnymi symbolami i czterema świecami) i jak wzywać anioły

Piątą, ostatnią częścią jest Sztuka Notariusza, została objawiona przez Boga za pośrednictwem anioła, królowi Salomonowi. Znajdziemy w niej zbiór modlitw. Odmawianie ich ma dać naukową wiedzę o każdej rzeczy, a także równowagę dla zmysłu, elokwencję oraz dobrą pamięć.

Magiczny krąg – krąg Salomona
    Ma.ok. 30 cm średnicy, ale jest to własna interpretacja. Ponieważ i tak dałem utrudnienie, aby nie było łatwe do narysowania. Wokół niego są wypisane imiona świętych, zaczynając od Eheye, a kończąc na Lewanach. Służy do odgonienia złych duchów lub podporządkowania ich sobie. Swoją drogą bardzo dobre do prawie wszystkich rytuałów ceremonialnych.

Przyzywanie demona jest swojego rodzaju modlitwą.
    Dlaczego? A jesteśmy to w stanie stwierdzić po zwykłej modlitwie. Zauważymy, że wierni wysyłają energię. Dlaczego? Ponieważ inwokacja ukierunkowuje energię.
    Inwokacja - łac. "in" - w i "vocare" -wołać. Wezwanie lub prośba do wyższej mocy, np. Bogni lub Boga; modlitwa. Obecnie inwokacja stanowi metodę ustanowienia świadomych więzi z obecnymi w naszym wnętrzu Boginią i Bogiem. W gruncie rzeczy dopiero dzięki tej świadomości możemy dokonać Ich pozornej materializacji lub osiągnąć bliskie Ich poznanie
    Tak samo to się dzieje przy demonach. Wysyłamy próbkę naszej energii kusząc ich i otwierając im drogę. Lecz jest to swoista pułapka, dlatego też demony nie są zadowolone z takiego zajścia. Demona nie widać jak drugą osobę. Czujemy jego obecność, słyszymy go i w miejscu pojawia się "cień". Tak widać to za pierwszym razem.

Tak, ale czym są upadłe anioły?
    Upadłe anioły to anioły wypędzone z nieba za sprzeciwianie się lub powstanie przeciw Bogu. Często utożsamia się je z diabłami, demonami i złymi duchami. Do dnia Sądu Ostatecznego, czyli do dnia kiedy ludzkość podda się całkowicie bestii, włóczyć się będą bez skrzydeł po ziemi. Większość z przyczyn upadku aniołów opiera się na posiadaniu przez nich wolnej woli, odczuwania pożądania lub dumy, lub niezrozumienia działania Boga.

Niektórzy dzielą upadłe anioły na listę i rangi:

Krąg I:
    Serafini zajmują się tym co Bóg miłuje : Lucyfer, Szatan, Abaddon, Astaroth, Lewiatan, Samael, Semyazza, Elenthar, Raziel
    Cherubini tym co Bóg wie : Azazel, Belzebub, Berith, Leuviah, Marou, Salikotal, Xaweri, Damballa
    Trony rozumieniem dzieł boskich i przekazywania tego co wiedzą serafili i cherubini : Gressil, Focalor, Forneas, Murmur, Nelchael, Pruflas, Raum, Sonneillon, Verrine, Akabor

Krąg II:
    Panowania : Balam, Marchosias, Nilaihlan, Oeillet, Paimon, Rosier
    Moce możemy stwierdzić po opisie : Agares, Ariel, Barbiel, Barbatos, Belial, Pusron, Sealiah, Senciner, Uzjel
    Potęgi możemy stwierdzić po opisie : Atrox, Ami, Beleth, Carnivean, Carreau, Goap, Kalif, Procell, Vual, Wall, Moongroaw

Krąg III:
    Księstwa inaczej zwierzchności, zajmują się kierowaniem i zarządzaniem : Belfegor, Imamiah, Nisroch, Nithael, Verrier
    Archaniołowie sprawami społecznymi: Allida, Ananael, Basasael, Mefistofeles, Rimmon, Rumjal, Sarfael, Zagiel
    Aniołowie sprawami osobistymi: Arakiba, Aragiel, Araxiel, Arioch, Armans, Asael, Asbeel, Astaroth, Murmur, Caim, Luvart,

Upadłe anioły już jako istoty należące do piekielnego kręgu także mają swoje rangi i przydziały.
    Przyjęto ich natomiast nie wiem dokładnie co i jak. Pewne jest tylko kilka rzeczy:
    Lucyfer, Belzebub i Asmodeus są jednymi z Wielkich książąt piekła.
    Królowie stron: Lucyfer - wschód, Lewiatan - zachód, Belial - północ, Szatan - południe.

W demonologi również stosowane są inne kręgi, jednym z najdziwniejszych jest krąg demoniczny (niestety nie wiem do końca jaką posiada nazwę) jest on trochę podobny do kręgu od Salomona, natomiast kierunki nie są od świętych a od królów stron. Jest to najcięższy z kręgów i osobiście nigdy go nie stosowałem.

Wersja geoecji Aleistera Crowleya jest trochę zaktualizowana, ale przytoczę tylko przykład mniej więcej jak wyglądają inkantacje:
    "Przyzywam Cię, potworny, niewidzialny, potężny, Boże nad Bogami, który przebywasz w pustym miejscu ducha, twórco zniszczenia, twórco spustoszenia, Ty, który nienawidzisz spokojnego domu, ponieważ wypędzono Cię z Egiptu i należnego Tobie miejsca. Nazywano Cię tym, który wykonuje Twoje prorocze rytuały, albowiem przyzywam Cię Twoim własnym potężnym imieniem, słowami, których nie możesz nie zrozumieć: loerbet, Iopakerbeth, Iobolchesth, Nebopooaleth, Aberamenthoou, Lerthexanax, Ethereluoth, Nemareba, Aemina. Przyjdz do mnie w pełni i pogrąż potwornego Mathersa, który ogniem i mrozem wprowadził w błąd Człowieka oraz rozlał krew Phuona. Z tej oto właśnie racji domagam się zadośćuczynienia."
    Lecz co do ceremonialnej magi:
    "Przeciętny badacz literatury magicznej, który nie jest skończonym idiotą - co się rzadko kiedy zdarza! - musi być zdziwiony krytyką, jaką kierują filistyni pod adresem jego nauki. Prawdą jest że skoro nasze dzieciństwo zakorzeniło w nas nie tylko dosłowną wiarę w Biblię, lecz i pokaźną wiarę w Alf Laylah wa Laylyah ("Księgę tysiąca i jednej nocy"), z której dorosłość może nas wyleczyć, skłonni jesteśmy w przepływie energii wyłaniającego się wieku męskiego natycmiast odrzucić te dwa klasyczne dzieła, rozpatrując je na tym samym poziomie jako ciekawe dokumenty folklorystyczne i antropologiczne, lecz nic po za tym"

Ja jestem za użyciem Thelmy..

Mam nadzieje, że zrozumieliście..
    alea iacta est
    Pozdrawiam.

2. Veni otrzymał podziękowania za ten post od 2 użytkowników:

Magneto (24-02-2017), Osiris (14-09-2012)

3. Zbanowany
    Awatar ElohimMihael
    750
    324
    538
    Cytat Zamieszczone przez Resner Zobacz posta
    Pieczęci dla własnej osoby? A po co? Żeby mnie jacyś namolni przyzywali po śmierci? xD
    Nikt by ciebie nie przyzwał z takiej pieczęci więc niech ciebie głowa o to nie boli.

Też myślę, że Resner robi swoje logo.

Generalnie nie ma przeciwskazań do tego by pewne elementy graficzne, estetyczne by ich nie wykorzystać, zresztą z czegoś trzeba brać inspirację, lecz zgodzę się z tym, iż nie powinno to mocno przypominać pieczęci z Goecji.

4. ElohimMihael otrzymał podziękowanie za ten post od użytkownika:

Dumna_ (06-09-2016)

5. Zbanowany
    Awatar Magneto
    501
    413
    17
    "Przyzywam Cię, potworny, niewidzialny, potężny, Boże nad Bogami, który przebywasz w pustym miejscu ducha, twórco zniszczenia, twórco spustoszenia, Ty, który nienawidzisz spokojnego domu, ponieważ wypędzono Cię z Egiptu i należnego Tobie miejsca. Nazywano Cię tym, który wykonuje Twoje prorocze rytuały, albowiem przyzywam Cię Twoim własnym potężnym imieniem, słowami, których nie możesz nie zrozumieć: loerbet, Iopakerbeth, Iobolchesth, Nebopooaleth, Aberamenthoou, Lerthexanax, Ethereluoth, Nemareba, Aemina. Przyjdz do mnie w pełni i pogrąż potwornego Mathersa, który ogniem i mrozem wprowadził w błąd Człowieka oraz rozlał krew Phuona. Z tej oto właśnie racji domagam się zadośćuczynienia."

To brzmi jak Satanistyczna Modlitwa , nie ma dziwu że ludzie coraz gorsi .

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 3 4 5

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego wątku