Uprzedzenia kościoła do magii - Strona 8
Close
Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 6 7 8
Pokaż wyniki od 71 do 72 z 72

30
    5
    24

Uprzedzenia kościoła do magii

tak jak w temacie, nie jestem w stanie tego pojąć, czemu kościół tak stroni od magii uważa ją za piekielną, co prawda przykazanie brzmi "nie będziesz miał bogów innych przede mną" jednak czy można porównać żywioł, lub siłę pierwotną do statusu Bóstwa? prosił bym was ogólnie o rozwinięcie tego tematu, zależy mi na waszych zdaniach gdyż sam się już pogubiłem .

2. Zbanowany
    Awatar Magneto
    501
    413
    17
    Muszę was nieco oświecić , magia -joga-okultyzm -psychoteologia -metafizyka - nauka -religioznastwo -parapsychologia -wróżbiarstwo -mistycyzm ,wszystko to są nazwy jednego i tego samego ,mające na celu praktyczne i teoretyczne zespolenie/połączene z Bogiem W Mistycznej Unii ,tzw.Unia Mistica .

A jak już ktoś uprawia ceremonialną czarną magię -demoniczną ,to chyba kościół chrześcijański i katolicki .

3. Nowicjusz
    Awatar Centurion
    1
    0
    0
    Cytat Zamieszczone przez Revant Zobacz posta
    tak jak w temacie, nie jestem w stanie tego pojąć, czemu kościół tak stroni od magii uważa ją za piekielną, co prawda przykazanie brzmi "nie będziesz miał bogów innych przede mną" jednak czy można porównać żywioł, lub siłę pierwotną do statusu Bóstwa? prosił bym was ogólnie o rozwinięcie tego tematu, zależy mi na waszych zdaniach gdyż sam się już pogubiłem .
    Aktualnie przykazań jest więcej, w samej Biblii hebrajskiej też. Jedno z nich otwarcie nakazuje egzekucję czarownic (Wj 22;17).

Historycznie różne kościoły zawsze trwały w wierze że są jedynie dwa źródła mocy nadprzyrodzonych - Bóg lub Szatan, który stara się imitować Boga. Z tego powodu wszelka praktyka czarów, często w tamtych czasach mająca wiele wspólnego z pogaństwem, była więc interakcją z Szatanem, przez co - według kościołów - zagrożeniem dla chrześcijańskiej społeczności.

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 6 7 8

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego wątku