Obsydian , jego właściwości energetyczne ,i właściwości energetyczne obeliksu
Close
Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
    Wkręcony

Status
    Podziękował(a)
    486
    Dostał(a) 395 podziękowań za 218 postów
    Punkty reputacji
    441
    Siła reputacji
    211

Obsydian , jego właściwości energetyczne ,i właściwości energetyczne obeliksu

Witam serdecznie :)

Chciałbym poznać właściwości energetyczne Obsydianu a także jego zastosowanie w ezoteryce .
    Jak wiecie każdy kształt emanuje energią , pragnął bym poznać właściwości kształtu
    obeliksu -chodzi mi o ten egipski kształt.

Awatar Darayavahuš
    Kreatywny

Status
    Podziękował(a)
    2,596
    Dostał(a) 2,338 podziękowań za 1,081 postów
    Punkty reputacji
    6688
    Siła reputacji
    885

Odp: Obsydian , jego właściwości energetyczne ,i właściwości energetyczne obeliksu

Wiesz, zależy o jaki obsydian Ci chodzi konkretnie bo jest co najmniej kilka odmian:
    - czarny (tzw. łzy apacza)
    - tęczowy
    - śnieżny
    - mahoniowy
    - złocisty
    Rzecz jasna każdy z nich różni się od siebie także właściwościami, ja napiszę co nieco o obsydianie czarnym

Związany on jest z czakrą podstawy, jest kamieniem ziemi, od długiego czasu wydobywany głównie w okolicy Teotihuacan
    Uczy stabilności i nieugiętości.
    Obsydian czarny ochroni nasz dom i rodzinę. Obdarza mądrością, odwagą i siłą. Pomaga w koncentracji. Czarny obsydian umożliwia rozwój wewnętrzny i zdolności parapsychiczne. Oczyszcza i transformuje. Pomaga uniknąć utraty energii. Stymuluje czakrę podstawy – czakra pierwsza podstawy.
    Czarny obsydian przeciwdziała oszustwom oraz przywraca jasność sprawom. Kamień ochronny. Ma właściwości uziemiające i centrujące. Obsydian wzmacnia aurę i ciało energetyczne. Nie tylko daje ochronę przed negatywnymi energiami, ale też pomaga przetwarzać je na energie pozytywne. Obsydian jest czarnym kamieniem który posiada piękny błysk. Czyż jest bardziej doskonała manifestacja światła w ciemności. Równie dobrze ma wpływać na nasze sny, sprawiać że lepiej będziemy je rozumieć i wyłapywać przesłania w nich zawarte.
    Pielęgnacja polega na przemywaniu kamienia wodą. Obsydian też często określany jest mianem "kamienia własnego cienia"
    Nie sądzę, aby ten sam Bóg który dał nam rozum, miarował iż przestaniemy z niego korzystać

3. Darayavahuš otrzymał podziękowania za ten post od 2 użytkowników:

Artemia (01-10-2013), szerakles (20-08-2012)

Wkręcony

Status
    Podziękował(a)
    486
    Punkty reputacji
    441
    Siła reputacji
    211

Odp: Obsydian , jego właściwości energetyczne ,i właściwości energetyczne obeliksu

Dziękuje bardzo za informacje , jeśli ktoś miał jeszcze informacje o Obsydianie ,czarnym to pisać ;)
    Jeszcze jak byś mógł i posiadał taką wiedzę Darayavahuš to napisz coś o właściwościach obelisku , bo jak wiesz każdy kształt emanuje energią .
    A Moim marzeniem jest obelisk z obsydianu

PS -interesuje mnie kształt egipski , a nie galicyjski ;)

Awatar Darayavahuš
    Kreatywny

Status
    Podziękował(a)
    2,596
    Dostał(a) 2,338 podziękowań za 1,081 postów
    Punkty reputacji
    6688
    Siła reputacji
    885

Nie jestem ekspertem od kamieni czy ogólnie od talizmanów itd, ale mamy na forum już kilka działów odnośnie tego i polecam tam zajrzeć a na pewno znajdziesz coś ciekawego :)
    Pamiętaj że nie ma co się upierać przy konkretnym kamieniu, wzorze itd. Przede wszystkim dobrze byłoby gdybyś mógł takie dzieło zobaczyć, przymierzyć i poczuć przed kupnem. Można takie cudo wykonać również samemu, a poza tym nawet zwykły kamyczek, sznurek czy obojętnie co może stać się talizmanem, bo ty my przekazujemy przedmiotom swoję energię.
    http://bytzbiorowy.pl/forumdisplay.p...lety-i-symbole
    http://bytzbiorowy.pl/showthread.php...ight=talizmany
    Mam nadzieję że pomogłem
    Nie sądzę, aby ten sam Bóg który dał nam rozum, miarował iż przestaniemy z niego korzystać

Awatar Somi
    Wkręcony

Status
    Podziękował(a)
    161
    Dostał(a) 119 podziękowań za 69 postów
    Punkty reputacji
    188
    Siła reputacji
    195

Pierwsze pytanie, to po co Ci taki obsydian?
    Co chcesz dzięki niemu uzyskać?
    Czy wiesz jak się używa obelisków?
    Znalazłam takie dwa:
    http://allegro.pl/obsydian-czarny-kr...551514697.html
    http://allegro.pl/obsydian-czarny-kr...545056391.html
    Trenerka ReiKi i nie tylko ;)

Wkręcony

Status
    Podziękował(a)
    486
    Punkty reputacji
    441
    Siła reputacji
    211

Witam uprzejmie stwierdziłem że nie ma co czekać na opinie , zakupiłem 15 cm obelisk i zacząłem działać , na tak zwanym zimnym odczycie nic nie dawał . Nie wyczuwałem żadnej Energi .

Wszystko się zmieniło podczas medytacji Energi Reiki *Aktywowałem * obelisk * poprzez dotknięcie go dłonią , trzymałem dłoń 15cm nad Obeliksem , czułem niesamowity przepływ

w Energi w głąb przedmiotu .

Czułem niesamowity przepływ energii wewnątrz przedmiotu jak bym się zjednoczył z daną strukturą .

O dałem dużo , naprawdę dużo energii , przedmiotowi , aż ciężko było mi zerwać kontakt z Obeliksem.

Obelisk był wykonany z obsydianu ale myślę że to nie wyciągnęło ze mnie tak Energi jak ta energia kształtu . Ogólnie nie polecam tego kształtu początkującym bo można się przekręcić .

Naprawdę energia tego kształtu jest bardzo wyczerpująca., a nie posługiwałem się własną energią tylko Reiki .

NIE POLECAM POCZĄTKUJĄCYM !!!

8. szerakles otrzymał podziękowanie za ten post od użytkownika:

Darayavahuš (20-12-2012)

Awatar Amfora
    Kreatywny

Status
    Podziękował(a)
    1,814
    Dostał(a) 1,165 podziękowań za 638 postów
    Wpisów
    11
    Punkty reputacji
    2221
    Siła reputacji
    400

Mój brat kiedyś taki znalazł i przyniósł do domu. Nie szczególnie zauwazyłam jego działanie, ale bardzo go lubiłam, zawsze był taki ciepły ;) Ten wyglądał jak ładny, czarny błyszczący kamień ;)

Awatar Adamas
    Kreatywny

Status
    Podziękował(a)
    252
    Dostał(a) 600 podziękowań za 322 postów
    Punkty reputacji
    1588
    Siła reputacji
    386

Szerakles, a jakie efekty chcesz osiągnąć poprzez pracę z obeliskiem?

Wkręcony

Status
    Podziękował(a)
    486
    Punkty reputacji
    441
    Siła reputacji
    211

jakie chcę osiągnąć korzyści ?
    Pragnę mocy tylko Energi i to mocnej , która zwiększy moją moc , mam taki plan żeby połączyć parę obelisków z pentagramami trójkątami , żeby mieć moc na wciągnięcie ręki .

Jako że wole nie zdradzać szczegółów mojego planu , powiem tylko wam jak się* aktywuje * obelisk , ja proszę o energię reiki trochę rei kuje potem nawiązuje kontakt z Obeliksem poprzez delikatne zbliżanie się do niego ręki , aktywuje go poprzez dotknięcie go ręką tworzy się delikatna iskierka , i scalam się z kamieniem , wtedy czuje ułamek boskości , piękna energia , i władza .

Uważajcie na kontakt zbyt długi mocno osłabia czasem mam wrażenie że jak nie zerwę kontaktu to się już nie obudzę ,więc uważajcie z kontaktem dla początkujących zalecam 15 min .

Ps . nie zalecam dużych obelisków , za potężna energia

Awatar Sosnowiczanin
    Wkręcony

Status
    Podziękował(a)
    67
    Dostał(a) 141 podziękowań za 75 postów
    Punkty reputacji
    151
    Siła reputacji
    123

To za potężne.
    Ostatnio edytowane przez Sosnowiczanin ; 27-12-2012 o 20:40

13. Sosnowiczanin otrzymał podziękowania za ten post od 3 użytkowników:

Światłocień (27-12-2012), Amfora (02-03-2013), Atapi (27-12-2012)

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)