Zdradza-mowic,czy milczec? Czy wybaczac?
Close
Strona 1 z 8 1 2 3 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 76
    Słońce Gość

Odp: Zdradza-mowic,czy milczec ?

del............

2. admin
    Awatar Anonim
    1,277
    1,252
    1,914
    Cytat Zamieszczone przez ariadna Zobacz posta
    Czesto jest tak,ze wszyscy wkolo wiedza,ale nikt nie ma odwagi poinformowac pokrzywdzonej/ego.
    czy może być coś gorszego ?

Cytat Zamieszczone przez ariadna Zobacz posta
    Jak myslicie?Powinno sie powiadamiac ,ze np przyjaciel,czy przyjaciolka jest zdradzana , ryzykujac przy tym czesto utrate przyjazni? Czy jednak
    milczec? A moze porozmawiac z niewdziecznikiem ,ktory dopuszcza sie zdrady?
    Jeśli masz na myśli zdradę w związku to prawdziwy przyjaciel wiedzący co się dzieje sam czuł by potrzebę powiedzenia tego.. nawet chwili by się nie zastanawiał...o to że straci we mnie przyjaciele nie musiał by się martwić ..wszak przyjaźń to bardzo mocna więź .. to słowo bardzo wiele oznacza..
    w sumie można by podziękować przyjacielowi że otworzył nam oczy.

Natomiast jeśli zdradza nas przyjaciel to w takim razie nie jest to już przyjaciel.
    Przyjaźń opiera się na zaufaniu,szacunku,bezinteresowności.
    Prawdziwemu przyjacielowi przez myśl by nie przeszło aby zdradzić...
    ludzie nadużywają słowa przyjaźń...
    ...kłamstwa to karma dawana głupcom....

3. Anonim otrzymał podziękowania za ten post od 2 użytkowników:

minirolls (03-10-2011)

4. Zaawansowany
    Awatar Dorotapoznań
    956
    57
    208
    Z osobą która zdradza napewno nie poszłabym rozmawiać. Usłyszałabym coś na kształt "to moja sprawa" i tyle by było na ten temat. Natomiast co do osoby skrzywdzonej to nie wiem....przyjaciółka mogłaby uznać że jestem przeciwna ich małżeństwu róznie ludzie reagują w tych sytuacjach. Są osoby dla których to norma że ich mąż/żona spotyka się z innymi tzw nowoczesne małzeństwa. Hm.....Ja sama nie chcialabym się dowiedzieć. Czego oczy nie widzą tego sercu nie żal. Ale często jest tak ze osoba zdradzająca wykazuje pewne symptomy których wcześniej nie było np standardowe już częstsze perfumowanie się niż zwykle strojenie się itp Wtedy może ruszyłabym ten temat u żródła.

5. Zaawansowany
    Awatar Dorotapoznań
    956
    57
    208
    Gdybym zastała wlasnego faceta w sytuacji wyraznie wskazującej na zdradę to zrobiłabym tylko jedno. Wiadomo co. Ale nie mam zamiaru robić przesłuchania albo przeszukiwać jego telefonu żeby się czegoś dokopać. Jeszcze faktycznie bym się czegoś doszukała i spać bym nie mogła. Jakbyś się dowiedziała to co byś zrobiła? Poszłabyś porozmawiać z nim? Riozmowa nic nie daje on obieca żw nigdy więcej Ty uwierzysz i takie coś moze się powtórzyć. Ja jednak wolę nie wiedzieć. Życzliwi przyjaciele bywają okrutni. I nie zawsze chcą naszego dobra.

Cytat Zamieszczone przez Dorotapoznań Zobacz posta
    Z osobą która zdradza napewno nie poszłabym rozmawiać. Usłyszałabym coś na kształt "to moja sprawa" i tyle by było na ten temat.
    Ja odwrotnie. Na pewno porozmawiałabym ze stroną zdradzającą, aby uzmysłowić jej krzywdę jaką drugiej osobie wyrządza, wzbudzić w niej empatię, skruchę i nakłaniałabym, aby sama przyznała się przed partnerem/partnerką do zdrady.
    Rozmowa to największy dar i najsilniejsza broń.
    Wolę wiedzieć i wybaczyć, niż żyć cały czas w nieświadomości i kłamstwie.
    Ostatnio edytowane przez K. Victoria A. ; 02-10-2011 o 19:19

7. admin
    Awatar Anonim
    1,277
    1,252
    1,914
    Cytat Zamieszczone przez Dorotapoznań Zobacz posta
    ....Życzliwi przyjaciele bywają okrutni. I nie zawsze chcą naszego dobra.
    to nie są przyjaciele.

Czytałem ostatnio wpis pewnej kobiety na internecie odnośnie zdrady ...
    sami zobaczcie.. przeczytajcie i napiszcie jakiej odpowiedzi byście jej udzielili...a potem zobaczcie jakie odpowiedzi dostała ;)

"W mym małżeństwie nie układało się od dawna. Na imprezie integracyjnej poszłam z kolega na drinka.Mielismy tyle współnych tematów!! Przegadalismy całą noc , a nad ranem stało się. Zdradziłam męża!!!! Nawet nie wiem jak to sie stało. Kilka miesiecy ukrywałam to przed mym mężem. Ale powiedziałam mu o wszystkim.Uderzył mnie w twarz , nazwał k... Mamy dwoje dzieci , ale wyprowadziłam sie z domu do mamy. Kilka dni temu mąż zadzwonił do mnie , prosił o spotkanie. Zaproponował mi powrot. Tesciowa jak sie dowiedziała o tym tez zadzwoniła i powiedziała ze jak sie wprowadze do do domu meza to mnie wywali. Dom jest na meża , ona go kupiła. A ja nie wiem co robić. Nie moge na siebie patrzec i myslę o rozwodzie. Może niech znajdzie lepsza odemnie. Wiem , ze tesciowa bedzie sie wtracać , mnie obrazać i mówic męzowi jaka ja jestem.Nie wiem czy mąz to zniesie. Jest pod wpływem swej mamy.Ale dlaczego zaproponował powrót.Co kieruje zdradzonym męzczyzną. Z dziećmi sobie radzi , prace ma dobrze platna.A ja sie zwolnilami i dorabiam. Mam rozdarte serce.Chce rozwodu i go nie chcę. Nie wiem jakie bedzie dalej to malzenstwo. Pomóżcie."

http://www.rodziceradza.pl/Rodzice/Zdrada,q,233646.html

8. Anonim otrzymał podziękowania za ten post od 2 użytkowników:

minirolls (03-10-2011)

9. Słońce
    Gość
    Przykra sytuacja :( on jej wybaczył a matka nie moze tego zniesc :( jakie to częste i jakie to przykre :(
    Czasami jedna nieodpowiedzialna decyzja moze zrujnowac komus zycie :(

10. Zaawansowany
    Awatar Dorotapoznań
    956
    57
    208
    Ciężko powiedziieć....ja nie zdradziłabym nikogo a gdybym zdradziła to nie mogłabym dalej ciągnąć związku. Tak samo w drugą stronę.

11. admin
    Awatar Anonim
    1,277
    1,252
    1,914
    I w ten sposób dzieci mają rozbitą rodzinę... chwila przyjemności , a potem same problemy...
    Zrozumiał bym jeszcze małżeństwo bez dzieci.. ale jak się ma dzieci to nie można się kierować własnymi potrzebami - w tym przypadku seks.
    Czy ta kobieta pomyślała o dzieciach ?... raczej nie... gdyby tak zrobiła to by nie doszło do niczego.
    Życie to sztuka wyborów.

Nie można tylko tak. Mieli dzieci owszem, ale gdyby ich nie było to moim zdaniem sytuacja wyglądałaby tak samo. Ten człowiek zasłużył na to, żeby go zdradzić? Wątpię. Nikt nie krzywdzi, aż tak, by druga osoba wypłacała się czymś takim. Zdrada jest bolesna tylko dla jednej strony. Tej, która została zdradzona, zdradzający zaś nie może mówić o cierpieniu, bo ponosi tylko konsekwencje swojego czynu.

Strona 1 z 8 1 2 3 ... OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego wątku